seramik kaplamada neden alman teknolojisi

Seramik Kaplamada Neden Alman Teknolojisi

Otomotiv sektörü, teknolojinin desteğini arkasına alarak her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir. Otomotiv sektörünün gelişmesi ve çeşitlenmesi aynı zamanda yan ürünlerin ve otomotivin alt sektörlerinin de gelişimini hızlandırmaktadır. Bunların arasında; yeni aksesuarlar, yeni koruma yöntemleri ve otomotivin işleyişini başlı başına değiştiren yeni sistemler bulunmaktadır.

Otomotiv Sektöründe Alman Etkisi

Otomotiv sektörünün devi olan Almanya, hem direkt olarak bu sektörü hem de alt sektörleri geliştirmeye devam etmektedir. Almanların özellikle otomotiv sektörüne yaptıkları katkının altında Alman iş disiplini yatmaktadır. İnovasyon’da liderlik konumunda olan Almanlar, her yeni teknolojiyi deneyerek ve farklılaştırıp daha avantajlı hale getirerek Dünya otomotiv sektörüne büyük katkılar yapmaktadır. Almanların endüstri alanında gelişimini hızla devam ettirmesinde yatan etkenlerden birisi de sistematik verimliliği temel almalarıdır. İşçisinden işverenine kadar iş memnuniyetini azami düzeyde tutması bu alanda onların bir bütün olarak çalışmasını sağlamaktadır. Son olarak Almanların her bir ürüne kalite bilinci ile yaklaşması, o ürünün veya teknolojinin el üstünde tutulacağı anlamına gelmektedir. Çünkü tüketici her zaman kaliteyi isteyecektir.

Seramik Kaplama Nedir?

Ülkemizde araç koruma ve araç bakım teknolojisi son yıllarda katlanarak yükselmiş bir sektördür. Otomotiv sektörüne paralel olarak büyümesini sürdüren bakım ve koruma sektörü teknolojinin getirdiği yenilikler ile her geçen gün kendini geliştirmektedir. Bu anlamda Alman teknolojisinin geliştirmiş olduğu Autotriz seramik kaplama ortaya çıkmıştır. Eski yöntemlerden olan pasta cilanın yerini doldurmakla kalmayıp onun üstüne birçok avantaj sağlayan kimyasal ve fiziksel bir koruma yöntemidir. Yüzeyin aşınması, renk solması, sararması ve okside olması gibi kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı aracınızı koruyan seramik kaplamada teknolojinin en son getirdiği yenilikler kullanılmaktadır. Bunların başında nano teknoloji ile üretilen kapsamlı ürün gamı bulunmaktadır, Autotriz markasında.

Seramik Kaplamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik kaplama günümüz Türkiye’sinde neredeyse her yerde bulunur duruma geldi 🙂 Araç bakım ve koruma sektöründeki bu artış iyi ile kötünün ayrımını yapmayı zorlaştırmıştır. Böyle bir ayrımın yapılmasının nedeni ise seramik kaplama hakkında detaylı bilgiye ve eğitime sahip olmayan firmaların seramik kaplama yapmaya çalışmasıdır. Almanların nano teknoloji kullanarak yaptığı bir uygulama kesinlikle yabana atılacak bir uygulama değildir. Aksine detaylı bilgilendirme ve eğitme yapılmadan seramik kaplama yapmak çeşitli zararlara yol açabilmektedir.

Bahsi geçen konularda sizde aracınız için en iyi güvenlik ve korumayı istiyorsanız sizi en yakın Autotriz bayisine davet etmek isteriz.

Ayrıntılı bilgi için: Autotriz Bayiler

ÖNERİLEN SAYFA

boya koruma ile seramik kaplamanın farkı

Boya Koruma ile Seramik Kaplamanın farkı

Öncelikle doğru olan içeriği paylaşmakta fayda var: Seramik Kaplama’da bir boya koruma’dır. Otomotiv sektörünün her …