Yapısı

Standart seramik kaplama ürünlerinde, SiO2, kuvartz veya silika bazlı kaplamanın kalitesi, SiO2 yoğunluğuna ve saflığına dayanır. Bununla birlikte, hepsi boya yüzeyiyle yapışma açısından iyileşme ile sınırlıdır.

SiO2 saflığı %90’dan fazla olsa dahi, inorganik SiO2 bileşenleri organik boyalı yüzeyle bağlanması gerektiği için bağlanma kuvveti hala zayıftır.

Boyalı yüzeylerin ince gözeneklerini zor dolduran SiO2 kaplaması; Mükemmel yapışma mukavemeti olmaksızın sadece boyalı yüzeyin yüzeyinde koruyucu bir kat olarak bulunur. Zaman içinde performans ve dayanıklılığın önemli ölçüde azalmasına neden olur.

Teknolojimiz

Gelişmiş Nano-Seramik Teknolojisi sayesinde AUTOTRIZ 3D Matrix Seramik Kaplama, çeşitli kimyasallara karşı çok dayanıklı olan Nano-Seramik bileşenler ile boya yüzeyi arasında yenilikçi bir formülasyon sistemi ile üretilmiştir. AUTOTRIZ, seramik kaplama ile boya arasında daha güçlü bir bağ oluşturmayı sağlamak için özel hızlandırıcı kullanır. Hızlandırıcı, Nano-Seramik bileşenlerini yüzeye derin parlaklık ve pürüzsüzlük kazandıran ve AUTOTRIZ 3D Matrix Teknolojisinin %100’ünü kolaylaştıran boyalı yüzeye güçlü bir şekilde yapıştıran benzersiz bir hibrid teknoloji yapısına sahiptir. Dolayısıyla; boyalı yüzeyin ultraviyole ışınları, asit yağmuru, çevresel faktörler, endüstriyel atıklar, kimyasallar gibi vb. diğer elementlerden uzun süre korunmasını sağlar.

ÖNERİLEN SAYFA

Uygulama Alanları

Otomotiv Deniz Araçları İnşaat Endüstriyel